newsy

Aktualności

Na tropie portugalskich marmurów

Większości z nas Portugalia kojarzy się z Vasco da Gamą, Cristiano Ronaldo, pięknymi kurortami nad Oceanem Atlantyckim czy zjawiskowym klimatem Lizbony. Dla miłośników kamienia naturalnego to również bardzo ciekawy kierunek poszukiwań oryginalnych wzorów i gatunków kamienia.

 

Kolejnym celem naszych tegorocznych wypraw stał się kamieniołom Rosa Portogallo w miejscowości Borba we wschodniej części Portugalii. To miejsce słynące z przepięknych marmurów o zróżnicowanej kolorystyce i rysunku, które dodatkowo cechują się ponadprzeciętną twardością. Bardzo ciekawa jest metoda wydobycia kamienia, który wycinany jest w formie bloków przy użyciu linek diamentowych. W kamieniołomie Rosa Portogallo znajduje się ponad dwadzieścia pokładów kamienia, a większość z nich zalana jest wodą. Najniżej znajdują się pokłady marmuru o ciemnoróżowym odcieniu. To czarujący Roso Portogallo, który swoją nazwę zawdzięcza miejscu wydobycia. Poza Rosa Portogallo udało nam się zakupić wyjątkowo piękne slaby białego marmuru Alpine White, czarnego Spider Black oraz szarego Grigio Piemonte. Kamieniołom Rosa Portgallo odwiedzamy regularnie od wielu lat. Efekty tegorocznej wizyty były wyjątkowo udane ze względu na niesamowitą czystość kamienia, który udało się pozyskać do oferty Interstone.

 

Niebawem portugalskie marmury zawitają do magazynów Interstone. Gorąco zachęcamy do śledzenia nowych dostaw na naszej stronie.

Galeria

images/aktualnosci/rosa/1.jpg
images/aktualnosci/rosa/10.jpg
images/aktualnosci/rosa/11.jpg
images/aktualnosci/rosa/2.jpg
images/aktualnosci/rosa/4.jpg
images/aktualnosci/rosa/5.jpg
images/aktualnosci/rosa/6.jpg
images/aktualnosci/rosa/7.jpg
images/aktualnosci/rosa/8.jpg
images/aktualnosci/rosa/9.jpg

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.