o firmie

O firmie

Historia

INTERSTONE® to firma z kilkunastoletnią historią i ugruntowaną pozycją rynkową. Została założona w 2000 roku przez dwóch wspólników - Tadeusza Wysokiego i Wiesława Sordyla. Przed rozwojem działalności w Polsce, założyciele INTERSTONE® przez wiele lat mieszkali we Włoszech. Tam właśnie rozpoczęła się ich wielka pasja do kamienia naturalnego. Tam z bliska poznawali specyfikę tego szlachetnego produktu, jego różnorodność, najlepsze gatunki. Tam również uczyli się zasad profesjonalnego handlu kamieniem, w tym jego importu do Polski. Po latach spędzonych we Włoszech i w kontekście zmieniającego się charakteru rodzimego rynku, zdecydowali się na powrót do Polski. Kluczową decyzją, jaką podjęli, była inwestycja we własną hurtownię kamienia i utrzymywanie stanów magazynowych w Polsce. Dzięki temu, mogli rozpocząć szybką i sprawną obsługę coraz szerszej grupy polskich klientów.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju INTERSTONE®, dokonanym w kilka lat po uruchomieniu hurtowni, było rozpoczęcie bezpośredniego importu kamienia z krajów pochodzenia. To otworzyło firmie nowe możliwości i zaowocowało wprowadzeniem do oferty wielu nowych kamieni. Wkrótce potem rozwinięto ją także o kwarco-granity. INTERSTONE® zostało wyłącznym dystrybutorem marki Silestone w Polsce. Ten produkt okazał się być przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Architekci, partnerzy biznesowi i klienci indywidualni przyjęli go z ogromnym entuzjazmem. To zaś dało właścicielom INTERSTONE® wiarę także w produkty inne niż kamień naturalny. Okazało się, że postęp technologiczny także w branży kamieniarskiej jest tak duży, że zaczęły powstawać zupełnie nowe produkty, o parametrach często lepszych niż posiada kamień naturalny.

Największym odkryciem INTERSTONE® ostatnich lat i prawdziwym hitem sprzedażowym są spieki kwarcowe LAMINAM. Firma zwróciła na nie uwagę w 2012 roku, gdy były w Polsce jeszcze zupełnie nieznane. Po 2 latach intensywnej pracy i edukacji, niewiele jest już w Polsce i krajach ościennych osób związanych zawodowo z rynkiem kamieniarskim i wnętrzami, które nie wiedziałyby czym jest ten innowacyjny produkt.

Z dniem 30 sierpnia 2022 roku firma LAMINAM została większościowym udziałowcem Interstone. Jednocześnie firma (w dalszym ciągu działając pod własną nazwą i formą prawną) wciąż pozostaje importerem i dystrybutorem kamienia naturalnego z całego świata, z którego szerokiej oferty od 22 lat korzystają klienci biznesowi i indywidualni.


INTERSTONE® jest obecnie wiodącym importerem i dystrybutorem kamienia naturalnego w Polsce. Firma działa na terenie całego kraju. Jej siedziba mieści się w Andrychowie, a należące do niej 6 magazynów rozlokowane są w Adamowicach k. Mszczonowa, Chrzanowie, Poznaniu, Wrocławiu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie k. Szczecina.

60 000 000

szacunkowa roczna wartość sprzedaży firmy

200 000

szacunkowa ilość m2 kamienia sprzedawanego rocznie przez firmę

300

szacunkowa ilość odmian produktów znajdujących się w stałej ofercie firmy

15

liczba krajów, z których firma bezpośrednio importuje kamienie. Są wśród nich m.in. Brazylia, Chiny, Indie, Turcja, Iran, Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Egipt

4

LAMINAM - jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce, należymy do grupy kapitałowej LAMINAM.
INTERLITE - jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce.
QUARELLA - jesteśmy głównym dystrybutorem marki w Polsce.

KAMIEŃ NATURALNY:

granity, marmury, kwarcyty, bazalty, porfiry, trawertyny, onyxy, wapienie, piaskowce, łupki.

KONGLOMERATY KWARCOWE I SPIEKI:

Laminam, Interlite, Quarella, Interspiek, Silestone


Nasze marki

 Interlite


Praca

Interstone Sp.z o.o. jako dynamicznie rozwijająca się firma wciąż powiększa grono swych pracowników.

Aby:

  • stać się jednym z Nas i pracować w miłym zespole,
  • rozwijać się zawodowo oraz posiadać stabilną pracę z wynagrodzeniem adekwatnym do włożonego wysiłku
  • znajdź w naszych ofertach stanowisko odpowiednie dla siebie i wyślij Nam swoje CV.

O szczegóły dotyczące oferty pracy można pytać e-mailem.

1 Opiekun klienta - przedstawiciel handlowy Pokaż szczegóły Wyślij CV
2 Magazynier Pokaż szczegóły Wyślij CV

Poszukujemy również osób prowadzących własną działalność gospodarczą i posiadających kontakty w branży budowlanej, deweloperskiej bądź brukarskiej. Jesteśmy zainteresowani współpracą pod względem pozyskiwania klientów. Oferujemy umowę współpracy oraz wysokie prowizje.

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.