newsy

Aktualności

Mediolańskie inspiracje

W kwietniu nie mogło nas zabraknąć w Mediolanie. Światowa stolica mody i designu jest miejscem Salone del Mobile, najbardziej prestiżowych targów wnętrzarskich na świecie. To właśnie tutaj topowe marki z branży „dom i wnętrze” prezentują swoje kolekcje na kolejny sezon, a dziesiątki tysięcy architektów przyjeżdża do Mediolanu w poszukiwaniu nadchodzących trendów i wnętrzarskich pereł.

 

Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 4-9 kwietnia i z pewnością nie zawiodła oczekiwań nawet najbardziej wymagających gości, na których czekało kilkanaście hal ekspozycyjnych i ponad 2000 wystawców. Nas szczególnie interesowała tematyka kamienia naturalnego. Mediolańskie Salone del Mobile potwierdziły, że jest on najbardziej ponadczasowych i szlachetnym materiałem wykończeniowym. Podobnie jak w latach ubiegłych, kamień naturalny był szeroko obecny w aranżacjach luksusowych, światowych marek, a producenci prześcigają się w efektownych pomysłach na jego wykorzystanie. Skomplikowane kamienne mozaiki, reliefy czy przestrzenne rzeźby przykuwały uwagę zwiedzających. Oprócz niestandardowych form, marmury, granity czy onyksy szeroko obecne były w postaci dekoracji ścian i podłóg , a także elementów ekskluzywnych mebli.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Mediolanu.

Galeria

images/aktualnosci/milano/milano_170.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_176.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_202.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_221.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_250.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_270.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_333.jpg
images/aktualnosci/milano/milano_362.jpg

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.