newsy

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 656.

Aktualności

Interstone rozwija współpracę z Laminam Spa.

Spieki kwarcowe są jednym z najbardziej obiecujących materiałów wykończeniowych ostatnich lat. To właśnie dzięki nim rozpoczęła się współpraca włoskiego producenta Laminam i polskiego dystrybutora Interstone. Teraz obie firmy planują kolejne inwestycje i dynamiczny rozwój sprzedaży spieków w Polsce i całej Europie Środkowej.

Interstone to jedna z największych w Polsce firm sprzedająca naturalny kamień, kwarco-granit i kwarco-szkło. Firma dysponuje czterema magazynami w całym kraju i sprzedaje ponad 150 tys. m² kamienia rocznie. Jednym z kluczowych produktów w portfolio firmy są płyty ze spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam, której Interstone jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce i krajach bałtyckich. Materiał ten wyróżnia się walorami estetycznymi, ale i użytkowymi.

Sprzedaż spieków kwarcowych w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego Interstone i producent Laminam Spa podjęli rozmowy handlowe na temat tego, jak zintensyfikować i rozwinąć dotychczasową współpracę. Celem wspólnych działań jest większe zaangażowanie partnerów w rozwijanie rynku spieków Laminam na terenie Europy Środkowej. Plany przedstawione przez obie firmy są bardzo ambitne i zakładają coroczny wzrost sprzedaży spieków kwarcowych o kilkadziesiąt procent. Z punktu widzenia logistycznego, będzie to możliwe, dzięki inwestycji w nowy magazyn dedykowany spiekom kwarcowym, którego budowa planowana jest w 2016 roku. Interstone zapowiedział, że stany magazynowe płyt ze spieków kwarcowych zwiększą się o 100% i osiągną poziom 35 tys. m². Dodatkowym wyrazem zaufania partnerów jest fakt, że włoska firma Laminam Spa zdecydowała się zainwestować w Interstone i zakupiła 12% udziałów w spółce.

„Jestem przekonany, że kluczem do sukcesu sprzedażowego jest perfekcyjne współdziałanie fabryki oraz dystrybutora.  Dzięki połączeniu sił, nasze wspólne cele biznesowe z  Laminam, są bardzo realne do osiągnięcia” – podkreśla Wiesław Sordyl, prezes Interstone. „Pozyskanie w charakterze inwestora tak uznanej firmy, jak Laminam jest bez wątpienia krokiem milowym w historii Interstone” – dodaje Wiesław Sordyl.

Więcej informacji na temat firmy Interstone znaleźć można na stronie internetowej www.interstone.pl . Warto odwiedzić również stronę dedykowaną włoskim spiekom kwarcowym Laminam – www.laminam.pl .

Kontakt dla mediów:

Sławomir Hardy

Dyrektor Handlowy Interstone

tel.  48 504 144 204

slawomirhardy@interstone.pl

Marcin Poboży

Home Sweet Home PR

Tel. 604 779 036

marcin@hshpr.pl

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.